Usługi

Usługi transportowe

Usługi

Usługi transportowe - zleć transport krajowy oraz transport międzynarodowy w Eurofracht!

Eurofracht to firma spedycyjna, która organizuje usługi transportowe towarów na terenie kraju oraz w całej Europie. Wykonujemy transport palet, maszyn, materiałów budowlanych oraz wielu innych towarów.

Spis treści

  1. Czym jest usługa transportowa?
  2. Stawka podatku VAT na usługi transportowe towarów
  3. Jaką firmę świadczącą usługi transportowe wybrać?
  4. Usługi transportowe krajowe
  5. Usługi transportowe międzynarodowe
  6. Obsługiwane kraje
  7. Takimi pojazdami dysponujemy

Zapytaj o wycenę usługi transportowej

Czym jest usługa transportowa?

Usługa transportowa, to odpłatna usługa przewozu np. towarów, maszyn, pojazdów, która odbywa się na wyznaczonej przez klienta trasie, w określonym przez niego terminie.

Transport wykonywany jest przez przewoźnika pojazdem dostawczym lub ciężarowym, na zlecenie spedycji lub bezpośredniego klienta.

Firma transportowa, świadcząca usługi transportowe pojazdami powyżej 3,5 t na terytorium kraju, zobowiązana jest do posiadania licencji krajowej (zezwolenia) na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego.

Od firmy transportowej, która chce swoje usługi transportowe świadczyć również poza granicami Polski, wymagana jest wspólnotowa licencja dotycząca międzynarodowego zarobkowego przewozu drogowego rzeczy.

Zleceniodawcą usług transportowych są zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. W każdym przypadku, od firmy transportowej wymagajmy wystawienia zlecenia, wypisania dokumentów transportowych (np. dokument CMR), oraz rozliczenia w formie faktury lub jeśli przedsiębiorca nie jest podatnikiem VAT – może to być również rachunek bez naliczonego podatku od towarów i usług.

usługi transportowe

Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną wycenę usługi transportowej

usługi transportowe 2
usługi transportowe 3

Stawka podatku VAT na usługi transportowe towarów

W uproszczeniu, podatek VAT dla usług transportowych może być różny i zależy od rodzaju transportu. Transport międzynarodowy jest opodatkowany stawką 0%, natomiast transport wewnątrzwspólnotowy i krajowy jest opodatkowany stawką 23%. Jeśli transport wykonywany jest w całości za granicą Polski, to taka usługa nie podlega pod opodatkowanie przez polski urząd skarbowy.

Należy pamiętać, że faktury VAT może wystawiać wyłącznie przedsiębiorca – podatnik zarejestrowany do rejestru VAT. Jak sprawdzić czy firma transportowa jest podatnikiem VAT? Służy do tego wykaz podmiotów zarejestrowanych jako podatnicy VAT, niezarejestrowanych oraz wykreślonych i przywróconych do rejestru VAT.

usługi transportowe 5

Jaką firmę świadczącą usługi transportowe wybrać?

Znalezienie odpowiedniej firmy może nie być łatwe. Kiedy potrzebujemy usług transportowych, poszukiwania należy rozpocząć od znalezienia kilku firm, które świadczą odpowiedni dla nas typ transportu, przewożą ładunki na pożądanej przez nas trasie, oraz mogą pochwalić się doświadczeniem w wykonywaniu takich usług.

Szukając usług transportowych na terenie kraju, warto sprawdzić opinie o danej firmie transportowej, jak długo istnieje na rynku, czy posiada referencje oraz ubezpieczenie OCPD (OC Przewoźnika Drogowego). Jeśli organizujemy przeprowadzkę, to ubezpieczenie przewoźnika powinno ponadto posiadać w swoim zakresie, dodatkowe klauzule dotyczące wykonywania usług przeprowadzkowych.

Jeśli zależy nam na znalezieniu firmy specjalizującej się w świadczeniu usług transportowych nie tylko na terytorium kraju ale i również za granicą, oprócz punktów wskazanych powyżej, należy sprawdzić polisę przewoźnika pod kątem klauzul dotyczących transportu międzynarodowego, czy aby na pewno jego polisa obejmuje ubezpieczenie w kraju, do którego chcemy zorganizować transport.

Żeby zapewnić sobie spokój, warto skorzystać z usług świadczonych przez spedycję. Wybierając taką firmę, wszelkie obowiązki związane ze znalezieniem odpowiedniego przewoźnika, przygotowania dokumentacji, nadzorowania transportu, leżą po stronie spedycji.

Spedycja, to firma zajmująca się nie tylko transportem towaru, ale i również wszystkimi innymi sprawami, towarzyszącymi klientom zamawiającym usługę transportową.

Współpraca ze spedycją nie wiąże się z koniecznością długich poszukiwań odpowiedniego przewoźnika, który akurat w wybranym przez nas terminie będzie mógł zrealizować transport, ponieważ tym zajmują się spedytorzy.

Spedytor doradzi, odpowie na wszelkie nurtujące pytania, wybierze odpowiedni pojazd pod konkretną usługę, obejmie nadzór nad transportem, a w problematycznej sytuacji znajdzie dla niej rozwiązanie, dzięki czemu towar sprawnie i bezpiecznie dotrze w wybrane miejsce docelowe. To wszystko wynika z doświadczenia, jakie mają osoby pracujące na stanowisku spedytora.

Spedycja Eurofracht od lat pomaga klientom w przewożeniu towarów i organizacji transportu. W ofercie posiadamy różnego rodzaju usługi transportowe: transport krajowy, transport międzynarodowy, w tym transport lekki, transport ekspresowy i transport ciężarowy.

Nasza siedziba mieści się we Wrocławiu, ale współpracujemy z klientami z całej Polski. Dlatego niezależnie czy mieszkasz w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Szczecinie, Gdańsku czy innym mieście, możesz skorzystać z naszej oferty.

usługi transportowe 4

Sprawdź naszą ofertę dla Twojego ładunku

Usługi transportowe krajowe

Aby móc wykonywać zarobkowy, drogowy transport krajowy, od przedsiębiorców, posiadających w swojej flocie pojazdy o DMC powyżej 3,5 t, wymagane jest zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego.
usługi transportowe 7

W przypadku, kiedy przedsiębiorca dysponuje wyłącznie pojazdami o DMC do 3,5 t, zezwolenie nie jest wymagane.

Eurofracht oferuje swoje usługi na terenie kraju – wykonujemy zlecenia m.in. w Warszawie, Wrocławiu, czy Łodzi. Osoby zainteresowane transportem krajowym zachęcamy do kontaktu.

Stawka VAT w transporcie krajowym

Podatek VAT od transportu towarów na terenie Polski wynosi 23%.

Wypełnij formularz, a my wyślemy wycenę transportu nawet w kilka minut

Usługi transportowe międzynarodowe

Dla przewozów międzynarodowych i wewnątrzwspólnotowych wymagana jest od przewoźników licencja wspólnotowa dotycząca międzynarodowego zarobkowego przewozu drogowego rzeczy oraz zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego.

Aby móc podejmować zlecenia transportu za granicę Polski, niezbędne jest również posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia przewoźnika drogowego. W tym przypadku nie wystarczy OCPD ważne w Polsce. Konieczne jest wykupienie ubezpieczenia na konkretne kraje, do których przewoźnik zamierza wykonywać transport.

W transporcie międzynarodowym znajduje zastosowanie wiele typów pojazdów. W naszej ofercie są pojazdy dostawcze (np. bus z plandeką) oraz samochody ciężarowe: solówki (czyli samochody ciężarowe bez naczepy o ładowności do 9 t) i ciężarówki z naczepą, nazywane również tirami.

Nasza spedycja zajmuje się również transportem międzynarodowym. Stawiamy na stosowanie nowych technologii w transporcie, po to, aby każdy nabywca naszych usług, mógł cieszyć się jeszcze większą wygodą przy zawieraniu, w trakcie przebiegu i przy rozliczeniu transportu.

Nasza siedziba znajduje się we Wrocławiu, ale działamy na terenie Warszawy, Katowic, Lublina, Bydgoszczy oraz innych miast w całej Polsce.

Stawka VAT w transporcie międzynarodowym i wewnątrzwspólnotowym

Na transport międzynarodowy obowiązuje stawka VAT 0%. A na transport wewnątrzwspólnotowy, przedsiębiorca – podatnik VAT, powinien wystawić fakturę z VAT 23%.

usługi transportowe 14

Obsługiwane kraje

Oferujemy usługi transportu w następujących krajach: Anglia, Austria, Belgia, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Węgry, Włochy.

Zadzwoń i zapytaj o wycenę transportu

Takimi pojazdami dysponujemy

Mamy w ofercie różne typy pojazdów, odpowiadające różnym potrzebom naszych klientów. Możesz samodzielnie wybrać odpowiedni pojazd dla Twojego ładunku lub jeśli nie wiesz, który samochód najlepiej spełni Twoje wymagania, nasz pracownik pomoże Ci i dobierze właściwy pojazd. 

transport ekspresowy

Bus - Van

Wymiary przestrzeni ładunkowej:
Długość: 420 - 480 cm
Szerokość: 220 - 245 cm
Wysokość: 200 - 250 cm
Pojemność: 8 - 10 EPAL
Ładowność: 1100 kg

transport samochodami ciężarowymi solówki

Solówka

Wymiary przestrzeni ładunkowej:
Długość: 600 - 820 cm
Szerokość: 245 cm
Wysokość: 220 - 270 cm
Pojemność: 14 - 20 EPAL
Ładowność: 2500 - 9000 kg

Ciężarówka z naczepą

Wymiary przestrzeni ładunkowej:
Długość: 1360 cm
Szerokość: 245 cm
Wysokość: 270 -300 cm
Pojemność: 34 EPAL
Ładowność: 24000 kg

usługi transportowe 11

Pytania i odpowiedzi

Czy Eurofracht oferuje wynajem pojazdów?

  • Nie, Eurofracht pomaga w organizacji transportu drogowego, ale nie wynajmuje pojazdów.

Czy Eurofracht świadczy usługi transportowe pasażerów?

  • Nie, zajmujemy się wyłącznie transportem drogowym towarów.
usługi transportowe 12

Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną wycenę usługi transportowej

Sprawdź nasze pozostałe usługi:

img

Transport lekki

Usługa do realizacji przewozu ładunków, które nie przekraczają wagi 1100 kg i zajmują do 4,4 LDM.

img

Transport ekspresowy

Pilne przesyłki dostarczamy ekspresowo! Usługa dostępna w całej Polsce i Europie.

img

Transport całopojazdowy (FTL)

Pełna gama samochodów ciężarowych, do realizacji zadań wagi ciężkiej.

img

Doładunki (LTL)

Oszczędność miejsca i pieniędzy. Doładunek to idealna opcja, gdy nie ma pośpiechu.