Usługi

Firma transportowa

Usługi

Firma transportowa - zleć krajowy oraz transport towarów Eurofracht!

Eurofracht to firma spedycyjna, która organizuje usługi transportowe towarów na terenie kraju oraz w całej Europie. Przewozimy palety, maszyny, materiały budowlane oraz wielu innych towarów. Oferujemy szybkie terminy realizacji i konkurencyjne ceny!

Zapytaj o wycenę usługi transportowej

Czym zajmuje się firma transportowa?

Firma transportowa to przedsiębiorstwo zajmujące się świadczeniem usług z zakresu transportu drogowego. Oferuje ona przewóz różnego rodzaju ładunków, zarówno na terenie kraju, jak i za granicą. Usługi transportowe są kluczowe dla gospodarki, ponieważ umożliwiają przemieszczanie się towarów z jednego miejsca do drugiego, co jest niezbędne dla funkcjonowania wielu branż i przedsiębiorstw.

Firma transportowa może działać jako firma prywatna, jednoosobowa działalność gospodarcza lub spółka. W Polsce istnieją różne rodzaje firm transportowych, oferujących różne rodzaje usług transportowych, takie jak przewozy samochodami dostawczymi, ciężarowymi, transport ponadgabarytowy, chłodniczy, ADR, a także transport specjalistyczny dla konkretnych sektorów przemysłu, takich jak przemysł chemiczny, farmaceutyczny czy spożywczy.

Firma transportowa może działać zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym, oferując przewozy międzynarodowe do różnych krajów i regionów. Działalność firmy transportowej wymaga dokładnego planowania, koordynacji i nadzoru, aby zapewnić bezpieczeństwo ładunków oraz terminowe dostarczenie towarów do celu.

Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną wycenę usługi transportowej

Firma transportowa 10

Dlaczego usługi transportowe są ważne dla gospodarki?

Usługi transportowe są kluczowe dla funkcjonowania gospodarki, ponieważ umożliwiają przemieszczanie się towarów i produktów między różnymi regionami i krajami. Firma transportowa jest w stanie dostarczyć produkty tam, gdzie są potrzebne, co umożliwia przedsiębiorstwom prowadzenie działalności handlowej i produkcyjnej, a także zapewnia niezbędne zasoby dla klientów końcowych.

Transport drogowy jest jednym z najważniejszych rodzajów transportu, ponieważ samochody dostawcze i ciężarowe mogą dostarczać ładunki w niemal każde miejsce, co nie zawsze jest możliwe w przypadku transportu innymi środkami. Dlatego firmy transportowe są kluczowe dla logistyki, handlu, przemysłu oraz rolnictwa.

Ponadto, usługi transportowe stanowią istotny element globalnej gospodarki, umożliwiając wymianę towarów między różnymi krajami i regionami. Dzięki transportowi międzynarodowemu firmy transportowe oferują swoje usługi na całym świecie, przyczyniając się do rozwoju handlu międzynarodowego i globalnej wymiany towarów.

Firmy transportowe są również ważne dla zrównoważonego rozwoju, ponieważ przyczyniają się do redukcji kosztów transportu i minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko. Dlatego coraz więcej firm transportowych inwestuje w nowoczesne i ekologiczne technologie, aby zminimalizować emisję zanieczyszczeń i wpłynąć pozytywnie na ochronę środowiska.

O czym opowiemy w tym artykule?

Celem tego artykułu jest przedstawienie czytelnikom różnych aspektów działalności firm transportowych oraz znaczenia usług transportowych dla gospodarki. Artykuł skupia się na usługach transportowych drogowych, w tym na przewozach samochodami dostawczymi i ciężarowymi, a także na transportach specjalistycznych, takich jak transport ponadgabarytowy, chłodniczy i ADR.

Artykuł omawia również kwestie związane z organizacją firmy transportowej, takie jak rejestracja, wybór formy prawnej, uzyskanie licencji i zezwoleń, a także wymagane ubezpieczenia i dokumenty. Opisane zostaną także procesy planowania i zarządzania przewozami, w tym planowanie trasy, logistyka i koordynacja, monitorowanie przewozu oraz zarządzanie flotą.

Ponadto, artykuł analizuje czynniki wpływające na koszty usług transportowych oraz sposoby wyceny i negocjacji cen. Opisuje również konkurencję na rynku usług transportowych oraz wyzwania, jakie stoją przed firmami transportowymi, w tym związane z trendami rozwojowymi i zrównoważonym rozwojem.

Celem artykułu jest zwiększenie świadomości czytelników na temat roli firm transportowych w gospodarce oraz złożoności ich działalności. Ma on na celu przekazanie wiedzy na temat tego, jak funkcjonuje rynek usług transportowych, jakie są jego wyzwania i perspektywy rozwoju. Artykuł ma pomóc przedsiębiorcom w wyborze odpowiedniej firmy transportowej oraz zachęcić ich do korzystania z usług takich firm jako kluczowego elementu ich działalności.

Firma transportowa 5
Firma transportowa 2

Sprawdź naszą ofertę dla Twojego ładunku

Rodzaje transportu drogowego

Usługi transportowe drogowe obejmują wiele różnych rodzajów przewozów. Wyróżniamy przewozy samochodami dostawczymi oraz ciężarowymi, które stanowią podstawę usług transportowych na drodze. Przewozy samochodami dostawczymi obejmują transport mniejszych ilości towarów, takich jak paczki, przesyłki oraz produkty spożywcze. Z kolei przewozy ciężarowe to transport większych ilości towarów, często w kontenerach lub na paletach.

W zależności od rodzaju przewożonych towarów, stosuje się różne typy samochodów, takie jak ciężarówki, furgonetki, busiki lub samochody osobowe z przyczepą. Dzięki temu można dostosować rodzaj transportu do indywidualnych potrzeb klienta i rodzaju przewożonych towarów.

Innym rodzajem usług transportowych są transporty specjalistyczne, które obejmują przewozy ponadgabarytowe, transport chłodniczy oraz transport ADR. Przewozy ponadgabarytowe to przewóz ładunków o dużych wymiarach i masie, takich jak maszyny przemysłowe czy urządzenia budowlane. Wymagają one specjalistycznych pojazdów oraz zezwoleń na przewóz, a ich organizacja wymaga większej liczby formalności.

Transport chłodniczy to przewóz towarów wymagających określonych warunków temperaturowych, takich jak żywność czy leki. Wymaga to specjalistycznych samochodów z systemem chłodniczym oraz dostosowanej infrastruktury logistycznej.

Transport ADR to przewóz materiałów niebezpiecznych, które wymagają szczególnych procedur bezpieczeństwa. ADR to umowa międzynarodowa określająca zasady przewozu materiałów niebezpiecznych.

Dzięki zróżnicowanej ofercie usług transportowych, firmy transportowe są w stanie dostosować się do indywidualnych potrzeb klientów oraz zapewnić przewóz towarów w sposób bezpieczny i zgodny z obowiązującymi przepisami.

Usługi transportowe - jakie transporty wykonujemy

Zajmujemy się organizacją następujących usług transportowych: transport krajowy – przewozimy ładunki w całej Polsce; transport międzynarodowy – transportujemy towary i rzeczy na terenie Unii Europejskiej oraz w niektórych krajach spoza Unii. Przewozimy ładunki całopojazdowe (FTL) busami do 3,5 tony, solówkami oraz ciężarówkami z naczepą. Możesz wysłać u nas również transport ekspresowy oraz doładunek.

transport ekspresowy

Express

Pilne ładunki odbieramy nawet w ciągu kilkudziesięciu minut i dostarczamy bezpośrednio na terenie całej Europy.

transport-ciezarowy

FTL

Cała przestrzeń ładunkowa busa, solówki lub ciężarówki z naczepą, tylko dla Ciebie! Możesz załadować nawet 24 tony.

ltl-doladunki

LTL (doładunki)

Mniejsze, lżejsze i mniej pilne ładunki, wysyłaj jako doładunki. Oszczędzaj pieniądze i środowisko.

Wypełnij formularz, a my wyślemy wycenę transportu nawet w kilka minut

Przewozy samochodami dostawczymi

Przewozy samochodami dostawczymi to jeden z podstawowych rodzajów usług transportowych. Obejmują one transport mniejszych ilości towarów, takich jak paczki, przesyłki, materiały budowlane, a także żywność czy produkty spożywcze. Samochody dostawcze wykorzystywane do przewozu tego rodzaju towarów posiadają zazwyczaj ładowność od kilku do kilkunastu ton.

Przewozy samochodami dostawczymi są popularne ze względu na ich dostępność i elastyczność. Dzięki temu, że takie samochody są stosunkowo małe, są w stanie dowieźć przesyłki bezpośrednio do odbiorców, co przyspiesza cały proces dostawy. Co więcej, transport dostawczy jest często tańszy niż transport ciężarowy, co sprawia, że jest to atrakcyjna opcja dla wielu klientów.

Firmy transportowe oferują różne usługi transportu dostawczego, w zależności od potrzeb klienta. Przewozy dostawcze mogą odbywać się na terenie miasta, między miastami lub na terenie całego kraju. Czas dostawy zależy od odległości, rodzaju przewożonego towaru oraz warunków drogowych.

Przy organizacji przewozów dostawczych ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj samochodu dostawczego, który będzie w stanie pomieścić przewożony towar. Firmy transportowe oferują różne typy samochodów dostawczych, takie jak busiki, furgonetki czy samochody ciężarowe z naczepą, co pozwala na dopasowanie rozmiaru pojazdu do potrzeb klienta.

Ważnym aspektem organizacji przewozów dostawczych jest również logistyka. Firmy transportowe muszą zapewnić odpowiednią organizację procesu przewozu oraz ścisłą kontrolę nad przesyłkami, aby dostarczyć je na czas i w dobrym stanie. Dlatego też, wiele firm transportowych wykorzystuje systemy monitorowania przesyłek, które umożliwiają klientom na bieżąco śledzenie statusu swoich przesyłek.

Przewozy samochodami dostawczymi to istotny element usług transportowych, który umożliwia szybkie i bezpieczne dostarczenie towarów na terenie całego kraju.

Firma transportowa 21

Przewozy ciężarowe

Przewozy ciężarowe to kolejna ważna gałąź transportu drogowego, która odgrywa kluczową rolę w dzisiejszej gospodarce. Ten rodzaj transportu jest niezbędny w celu dostarczenia dużej ilości towarów z jednego miejsca do drugiego. Ciężarówki mogą przewozić praktycznie wszystko – od żywności i materiałów budowlanych po maszyny i urządzenia.

W zależności od rodzaju ładunku, ciężarówki wyposażone są w różne typy naczep. Na przykład, naczepy typu plandeka są powszechnie używane do przewozu towarów sypkich lub paletowych, podczas gdy naczepy chłodnicze są wykorzystywane do przewozu produktów spożywczych lub farmaceutycznych, które wymagają określonych warunków temperaturowych.

Przewozy ciężarowe są często wykorzystywane w transporcie krajowym, ale również w transporcie międzynarodowym, gdzie konieczne są przepisy celne i graniczne. Przedsiębiorstwa transportowe, które oferują usługi przewozu ciężarowego, muszą spełniać wiele wymagań w zakresie rejestracji i uzyskania licencji, a także zapewnić odpowiednie ubezpieczenia dla swoich kierowców i pojazdów.

Dostępność przewozów ciężarowych jest kluczowa dla wielu firm, ponieważ pozwala na skuteczne zarządzanie łańcuchem dostaw i zapewnienie nieprzerwanych dostaw dla klientów. Jednocześnie przewozy ciężarowe są związane z wysokimi kosztami, takimi jak koszty paliwa, utrzymania pojazdów i wynagrodzenia dla kierowców. Dlatego wiele firm decyduje się na wynajem usług transportowych od firm zewnętrznych, które posiadają specjalistyczny sprzęt i ekspertów w dziedzinie transportu, aby zoptymalizować koszty i zwiększyć efektywność swojego biznesu.

Firma transportowa 16

Przewozy krajowe i międzynarodowe

Firmy transportowe oferują przewozy zarówno na terenie kraju, jak i poza granicami kraju. Przewozy krajowe to przede wszystkim transport towarów pomiędzy różnymi regionami Polski. Dostawa towarów odbywa się zazwyczaj drogą lądową, ale także kolejową lub wodną, w zależności od rodzaju towaru i odległości.

Przewozy międzynarodowe to przewóz towarów pomiędzy różnymi krajami. W Europie, dzięki swobodnemu przepływowi towarów, przewozy międzynarodowe są coraz bardziej popularne. Zazwyczaj wykorzystuje się ciężarówki, które przewożą towary pomiędzy różnymi krajami, a na granicach kontrola odbywa się zazwyczaj przez służby celne.

W przypadku przewozów międzynarodowych, firma transportowa musi znać przepisy międzynarodowe, takie jak przepisy celne, cła, akcyzy i podatki, a także wymagania dotyczące dokumentacji i licencji. Ponadto, transport międzynarodowy wymaga odpowiedniego przygotowania w zakresie logistyki i koordynacji, aby zapewnić niezawodne dostawy.

Dla wielu firm transportowych, oferowanie przewozów międzynarodowych jest sposobem na rozszerzenie działalności i zdobycie nowych klientów. Jednocześnie, transport międzynarodowy wymaga inwestycji w specjalistyczny sprzęt, szkolenie kierowców i specjalistów ds. logistyki, a także w zabezpieczenie odpowiedniego ubezpieczenia i dokumentacji.

Takimi pojazdami dysponujemy

Mamy w ofercie różne typy pojazdów, odpowiadające różnym potrzebom naszych klientów. Możesz samodzielnie wybrać odpowiedni pojazd dla Twojego ładunku lub jeśli nie wiesz, który samochód najlepiej spełni Twoje wymagania, nasz pracownik pomoże Ci i dobierze właściwy pojazd. 

Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną wycenę usługi transportowej

transport ekspresowy

Bus - Van

Wymiary przestrzeni ładunkowej:
Długość: 420 - 480 cm
Szerokość: 220 - 245 cm
Wysokość: 200 - 250 cm
Pojemność: 8 - 10 EPAL
Ładowność: 1100 kg

transport samochodami ciężarowymi solówki

Solówka

Wymiary przestrzeni ładunkowej:
Długość: 600 - 820 cm
Szerokość: 245 cm
Wysokość: 220 - 270 cm
Pojemność: 14 - 20 EPAL
Ładowność: 2500 - 9000 kg

Ciężarówka z naczepą

Wymiary przestrzeni ładunkowej:
Długość: 1360 cm
Szerokość: 245 cm
Wysokość: 270 -300 cm
Pojemność: 34 EPAL
Ładowność: 24000 kg

Transport specjalistyczny

Transport specjalistyczny to przewóz towarów wymagających specjalistycznej wiedzy i sprzętu. W ramach transportu specjalistycznego wyróżnić można między innymi transport ponadgabarytowy, transport chłodniczy oraz transport ADR.

Transport ponadgabarytowy to przewóz towarów o wyjątkowo dużych rozmiarach i wadze. Wymaga on specjalistycznego sprzętu, w tym niskopodwoziowych przyczep i ciężarówek, które pozwalają na przewóz tego typu, niestandardowych towarów. Przewozy ponadgabarytowe wymagają specjalnej koordynacji i zezwolenia na przewóz wydawanego przez odpowiednie władze.

Transport chłodniczy to przewóz towarów wymagających określonych warunków temperaturowych, np. żywności, leków, kosmetyków czy materiałów medycznych. Firmy transportowe, które oferują transport chłodniczy, muszą posiadać specjalistyczny sprzęt, tak jak chłodnie i izotermy, a także wykwalifikowany personel i procedury zapewniające odpowiednie warunki przewozu.

Transport ADR to przewóz materiałów niebezpiecznych, które wymagają specjalnych zezwoleń oraz szkoleń dla kierowców i specjalistów ds. logistyki. Wymagana jest również specjalna dokumentacja i procedury zapewniające bezpieczeństwo transportu materiałów niebezpiecznych.

Dla firm transportowych oferowanie usług transportu specjalistycznego może stanowić szansę na zdobycie dodatkowych klientów oraz na uzyskanie większych przychodów, jednak wymaga to odpowiedniego przygotowania, wiedzy i inwestycji w specjalistyczny sprzęt oraz w szkolenia dla pracowników.

Firma transportowa 24

Organizacja firmy transportowej

Rejestracja firmy i wybór formy prawnej
Aby założyć firmę transportową, należy przede wszystkim zarejestrować działalność gospodarczą. W Polsce możliwe formy rejestracji to m.in. firma jednoosobowa, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością czy spółka akcyjna. Wybór odpowiedniej formy prawnej zależy od wielu czynników, takich jak m.in. liczba pracowników, rodzaj prowadzonej działalności oraz potrzeby inwestycyjne. Świadcząc usługi transportowe, jako formę opodatkowania można wybrać ryczałt ewidencjonowany, w którym zależności od ładowności posiadanych pojazdów, podatek dochodowy wynosi 5,5% (dla pojazdów powyżej 2 ton ładowności) lub 8,5% przychodów przedsiębiorcy. Ta forma opodatkowania może być korzystna dla firm, w których nie ma dużych kosztów prowadzenia działalności. 

Licencje i zezwolenia
Firma transportowa musi posiadać odpowiednie licencje i zezwolenia, umożliwiające jej wykonywanie przewozów drogowych. W zależności od rodzaju transportu, mogą to być m.in. certyfikat kompetencji zawodowych, licencje na przewozy krajowe i międzynarodowe (zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego), zezwolenia na przewóz towarów niebezpiecznych (ADR), czy też na przewóz ponadgabarytowy. Założenie firmy transportowej, wykonującej transport pojazdami do 3,5 tony wyłącznie na terenie Polski, nie wymaga żadnych licencji i zezwoleń. Dopiero w przypadku chęci wykonywania usług transportowych poza granicami Polski lub samochodami ciężarowymi o DMC powyżej 3,5 tony – należy wystąpić o odpowiedni rodzaj licencji lub zezwolenia.

Wymagane ubezpieczenia
Kolejnym ważnym elementem organizacji firmy transportowej są wymagane ubezpieczenia, które zabezpieczają przed ryzykiem wypadku lub uszkodzenia przewożonych towarów. Wymagania dotyczące ubezpieczeń są określone przepisami prawa oraz zależą od rodzaju transportu i specyfiki przewożonych towarów. Na rynku istnieje wiele firm ubezpieczeniowych oferujących ubezpieczenie przewoźnika drogowego.

Zadzwoń i zapytaj o wycenę transportu

Planowanie i zarządzanie przewozami

Planowanie trasy
Planowanie trasy jest kluczowym elementem zarządzania przewozami w firmie transportowej. Planowanie polega na wyznaczeniu optymalnej trasy przewozu, która pozwoli na osiągnięcie celu w jak najkrótszym czasie i przy minimalnych kosztach. W procesie planowania trasy należy uwzględnić wiele czynników, takich jak odległość między punktami załadunku i rozładunku, stan i ograniczenia dróg, ograniczenia prędkości, zagrożenia na trasie, itp. Planowaniem trasy zwykle zajmuje się dyspozytor, który organizuje i nadzoruje pracę kierowców. Do planowania tras wykorzystuje się specjalistyczne oprogramowanie, przeznaczone dla firm transportowych, posiadających samochody ciężarowe.

Logistyka i koordynacja
Logistyka i koordynacja są kluczowe dla skutecznego zarządzania przewozami. Obejmuje ona cały proces od momentu przyjęcia zamówienia, poprzez organizację przewozu, aż do jego zrealizowania. W tym celu należy zapewnić odpowiednie narzędzia informatyczne, umożliwiające śledzenie i kontrolowanie procesu przewozu (np. monitoring GPS).

Monitorowanie przewozu
Monitorowanie przewozu pozwala na bieżące śledzenie statusu przewozu oraz reagowanie na ewentualne problemy. Dzięki systemom monitorowania można na przykład optymalizować trasę, przyspieszać dostawy, a także zapobiegać kradzieżom lub uszkodzeniom towarów. Monitoring pozwala również na uzyskanie wartościowych informacji o jakości usług świadczonych przez firmę transportową.

Zarządzanie flotą
Zarządzanie flotą obejmuje cały proces związanym z zarządzaniem samochodami. W skład tego procesu wchodzi m.in. utrzymanie samochodów w dobrej kondycji, kontrolowanie kosztów paliwa i eksploatacji, sprawdzanie stanu i dobór odpowiednich opon oraz innych części, zarządzanie kierowcami oraz planowanie serwisowania pojazdów. Wszystkie te elementy mają wpływ na jakość i koszty świadczonych przez firmę usług transportowych.

Firma transportowa 11

Koszty i ceny

Czynniki wpływające na koszty
Koszty prowadzenia firmy transportowej są złożone i zależą od wielu czynników. Najważniejsze z nich to:

  • Koszty wynagrodzeń kierowców i pracowników administracyjnych
  • Koszty oleju napędowego i innych paliw
  • Koszty serwisowania i naprawy pojazdów
  • Koszty ubezpieczeń
  • Koszty amortyzacji pojazdów
  • Koszty wynikające z regulacji prawnych i fiskalnych

Sposoby wyceny usług transportowych
Wycena usług transportowych jest uzależniona od wielu czynników, takich jak:

  • Rodzaj towaru i jego parametry
  • Długość trasy i czas transportu
  • Rodzaj pojazdu i jego ładowność
  • Warunki dostawy
  • Liczba dostępnych pojazdów na rynku

Firmy transportowe stosują różne sposoby wyceny usług, najczęściej w oparciu o:

  • Stawkę za km lub godzinę przepracowaną
  • Stawkę za tony przewożonego towaru
  • Stawkę ryczałtową

Negocjacje cenowe
W przypadku większych kontraktów, firmy transportowe często negocjują ceny z klientami. W procesie negocjacji, istotne jest zwrócenie uwagi na:

  • Wielkość zamówienia
  • Okres trwania kontraktu
  • Terminy płatności
  • Specyfikację towaru i wymagania dotyczące dostawy
  • Warunki kontraktu

Negocjacje cenowe mogą być korzystne dla obu stron, ponieważ umożliwiają dostosowanie cen do specyficznych potrzeb klienta, a jednocześnie dają firmie transportowej możliwość planowania działalności na dłuższy okres czasu.

Firma transportowa 15

Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną wycenę usługi transportowej

Rynek usług transportowych

Konkurencja na rynku
Firma transportowa to przedsiębiorstwo, które działa w branży, gdzie konkurencja jest bardzo silna. Na rynku usług transportowych funkcjonuje wiele firm, oferujących podobne usługi, co zwiększa konkurencyjność rynku. Firmy transportowe konkurują ze sobą przede wszystkim pod względem jakości i ceny oferowanych usług. Konkurencja na rynku może mieć pozytywny wpływ na jakość i dostępność usług transportowych dla klientów, ale jednocześnie może prowadzić do spadku cen i obniżenia jakości usług.

Wyzwania dla firm transportowych
Firmy transportowe borykają się z wieloma wyzwaniami, które wpływają na ich efektywność i rentowność. Jednym z największych wyzwań jest zmieniające się prawodawstwo, które wymaga od firm transportowych spełnienia szeregu wymogów, takich jak posiadanie odpowiednich licencji i zezwoleń oraz przestrzeganie przepisów dotyczących czasu pracy kierowców i ładunków. Ponadto, firmy transportowe muszą radzić sobie z rosnącymi kosztami paliwa i wynagrodzeń dla pracowników, a także z wymogami dotyczącymi ekologii i bezpieczeństwa.

Przyszłość branży
Branża transportowa jest niezwykle ważna dla gospodarki i przemysłu. Rozwój innowacyjnych rozwiązań, takich jak inteligentne systemy zarządzania transportem czy pojazdy autonomiczne, może znacząco wpłynąć na przyszłość branży transportowej. Firmy transportowe muszą dostosować swoje działania do zmieniających się potrzeb i wymagań klientów, a także rozwijać nowe usługi, takie jak logistyka czy magazynowanie, aby utrzymać swoją pozycję na rynku. Wprowadzenie technologii i automatyzacji może pomóc firmom transportowym w zwiększeniu efektywności, poprawie jakości usług oraz obniżeniu kosztów.

Firma transportowa 7

Pytania i odpowiedzi

Czy Eurofracht oferuje wynajem pojazdów?

  • Nie, Eurofracht pomaga w organizacji transportu drogowego, ale nie wynajmuje pojazdów.

Czy Eurofracht świadczy usługi transportowe pasażerów?

  • Nie, zajmujemy się wyłącznie transportem drogowym towarów.

Sprawdź nasze pozostałe usługi:

img

Transport lekki

Usługa do realizacji przewozu ładunków, które nie przekraczają wagi 1100 kg i zajmują do 4,4 LDM.

img

Transport ekspresowy

Pilne przesyłki dostarczamy ekspresowo! Usługa dostępna w całej Polsce i Europie.

img

Transport całopojazdowy (FTL)

Pełna gama samochodów ciężarowych, do realizacji zadań wagi ciężkiej.

img

Doładunki (LTL)

Oszczędność miejsca i pieniędzy. Doładunek to idealna opcja, gdy nie ma pośpiechu.

Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklamy i analizy. View more
Cookies settings
Accept
Prywatność i lista cookies
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Polityka Prywatności

Poniższa Polityka Prywatności określa zasady zapisywania i uzyskiwania dostępu do danych na Urządzeniach Użytkowników korzystających z Serwisu do celów świadczenia usług drogą elektroniczną przez Administratora oraz zasady gromadzenia i przetwarzania danych osobowych Użytkowników, które zostały podane przez nich osobiście i dobrowolnie za pośrednictwem narzędzi dostępnych w Serwisie.

§1 Definicje

  • Serwis - serwis internetowy "Eurofracht.pl" działający pod adresem https://eurofracht.pl
  • Serwis zewnętrzny - serwisy internetowe partnerów, usługodawców lub usługobiorców współpracujących z Administratorem
  • Administrator Serwisu / Danych - Administratorem Serwisu oraz Administratorem Danych (dalej Administrator) jest firma "Freight Forwarding Europe Sp. z o.o.", prowadząca działalność pod adresem: Rynek 60, 50-116 Wrocław, o nadanym numerze identyfikacji podatkowej (NIP): 8971881763, o nadanym numerze KRS: 0000853101, świadcząca usługi drogą elektroniczną za pośrednictwem Serwisu
  • Użytkownik - osoba fizyczna, dla której Administrator świadczy usługi drogą elektroniczną za pośrednictwem Serwisu.
  • Urządzenie - elektroniczne urządzenie wraz z oprogramowaniem, za pośrednictwem którego Użytkownik uzyskuje dostęp do Serwisu
  • Cookies (ciasteczka) - dane tekstowe gromadzone w formie plików zamieszczanych na Urządzeniu Użytkownika
  • RODO - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)
  • Dane osobowe - oznaczają informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej („osobie, której dane dotyczą”); możliwa do zidentyfikowania osoba fizyczna to osoba, którą można bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować, w szczególności na podstawie identyfikatora takiego jak imię i nazwisko, numer identyfikacyjny, dane o lokalizacji, identyfikator internetowy lub jeden bądź kilka szczególnych czynników określających fizyczną, fizjologiczną, genetyczną, psychiczną, ekonomiczną, kulturową lub społeczną tożsamość osoby fizycznej
  • Przetwarzanie - oznacza operację lub zestaw operacji wykonywanych na danych osobowych lub zestawach danych osobowych w sposób zautomatyzowany lub niezautomatyzowany, taką jak zbieranie, utrwalanie, organizowanie, porządkowanie, przechowywanie, adaptowanie lub modyfikowanie, pobieranie, przeglądanie, wykorzystywanie, ujawnianie poprzez przesłanie, rozpowszechnianie lub innego rodzaju udostępnianie, dopasowywanie lub łączenie, ograniczanie, usuwanie lub niszczenie;
  • Ograniczenie przetwarzania - oznacza oznaczenie przechowywanych danych osobowych w celu ograniczenia ich przyszłego przetwarzania
  • Profilowanie - oznacza dowolną formę zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, które polega na wykorzystaniu danych osobowych do oceny niektórych czynników osobowych osoby fizycznej, w szczególności do analizy lub prognozy aspektów dotyczących efektów pracy tej osoby fizycznej, jej sytuacji ekonomicznej, zdrowia, osobistych preferencji, zainteresowań, wiarygodności, zachowania, lokalizacji lub przemieszczania się
  • Zgoda - zgoda osoby, której dane dotyczą oznacza dobrowolne, konkretne, świadome i jednoznaczne okazanie woli, którym osoba, której dane dotyczą, w formie oświadczenia lub wyraźnego działania potwierdzającego, przyzwala na przetwarzanie dotyczących jej danych osobowych
  • Naruszenie ochrony danych osobowych - oznacza naruszenie bezpieczeństwa prowadzące do przypadkowego lub niezgodnego z prawem zniszczenia, utracenia, zmodyfikowania, nieuprawnionego ujawnienia lub nieuprawnionego dostępu do danych osobowych przesyłanych, przechowywanych lub w inny sposób przetwarzanych
  • Pseudonimizacja - oznacza przetworzenie danych osobowych w taki sposób, by nie można ich było już przypisać konkretnej osobie, której dane dotyczą, bez użycia dodatkowych informacji, pod warunkiem że takie dodatkowe informacje są przechowywane osobno i są objęte środkami technicznymi i organizacyjnymi uniemożliwiającymi ich przypisanie zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej
  • Anonimizacja - Anonimizacja danych to nieodwracalny proces operacji na danych, który niszczy / nadpisuje "dane osobowe" uniemożliwiając identyfikację, lub powiązanie danego rekordu z konkretnym użytkownikiem lub osobą fizyczną.

§2 Inspektor Ochrony Danych

Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, którym jest Freight Forwarding Europe Sp. z o.o.. Z Inspektorem można się skontaktować poprzez adres e-mail: [email protected], telefonicznie pod numerem +48 668 277 553 lub pisemniepisząc na adres Rynek 60, 50-116 Wrocław. Z Inspektorem Ochrony Danych można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych.

§3 Rodzaje Plików Cookies

  • Cookies wewnętrzne - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez system teleinformatyczny Serwisu
  • Cookies zewnętrzne - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez systemy teleinformatyczne Serwisów zewnętrznych. Skrypty Serwisów zewnętrznych, które mogą umieszczać pliki Cookies na Urządzeniach Użytkownika zostały świadomie umieszczone w Serwisie poprzez skrypty i usługi udostępnione i zainstalowane w Serwisie
  • Cookies sesyjne - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez Serwis lub Serwisy zewnętrzne podczas jednej sesji danego Urządzenia. Po zakończeniu sesji pliki są usuwane z Urządzenia Użytkownika.
  • Cookies trwałe - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez Serwis lub Serwisy zewnętrzne do momentu ich ręcznego usunięcia. Pliki nie są usuwane automatycznie po zakończeniu sesji Urządzenia chyba że konfiguracja Urządzenia Użytkownika jest ustawiona na tryb usuwanie plików Cookie po zakończeniu sesji Urządzenia.

§4 Bezpieczeństwo składowania danych

  • Mechanizmy składowania i odczytu plików Cookie - Mechanizmy składowania, odczytu i wymiany danych pomiędzy Plikami Cookies zapisywanymi na Urządzeniu Użytkownika a Serwisem są realizowane poprzez wbudowane mechanizmy przeglądarek internetowych i nie pozwalają na pobieranie innych danych z Urządzenia Użytkownika lub danych innych witryn internetowych, które odwiedzał Użytkownik, w tym danych osobowych ani informacji poufnych. Przeniesienie na Urządzenie Użytkownika wirusów, koni trojańskich oraz innych robaków jest także praktycznie niemożliwe.
  • Cookie wewnętrzne - zastosowane przez Administratora pliki Cookie są bezpieczne dla Urządzeń Użytkowników i nie zawierają skryptów, treści lub informacji mogących zagrażać bezpieczeństwu danych osobowych lub bezpieczeństwu Urządzenia z którego korzysta Użytkownik.
  • Cookie zewnętrzne - Administrator dokonuje wszelkich możliwych działań w celu weryfikacji i doboru partnerów serwisu w kontekście bezpieczeństwa Użytkowników. Administrator do współpracy dobiera znanych, dużych partnerów o globalnym zaufaniu społecznym. Nie posiada on jednak pełnej kontroli nad zawartością plików Cookie pochodzących od zewnętrznych partnerów. Za bezpieczeństwo plików Cookie, ich zawartość oraz zgodne z licencją wykorzystanie przez zainstalowane w serwisie Skrypty, pochodzących z Serwisów zewnętrznych, Administrator nie ponosi odpowiedzialności na tyle na ile pozwala na to prawo. Lista partnerów zamieszczona jest w dalszej części Polityki Prywatności.
  • Kontrola plików Cookie
  • Zagrożenia po stronie Użytkownika - Administrator stosuje wszelkie możliwe środki techniczne w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych umieszczanych w plikach Cookie. Należy jednak zwrócić uwagę, że zapewnienie bezpieczeństwa tych danych zależy od obu stron w tym działalności Użytkownika. Administrator nie bierze odpowiedzialności za przechwycenie tych danych, podszycie się pod sesję Użytkownika lub ich usunięcie, na skutek świadomej lub nieświadomej działalność Użytkownika, wirusów, koni trojańskich i innego oprogramowania szpiegującego, którymi może jest lub było zainfekowane Urządzenie Użytkownika. Użytkownicy w celu zabezpieczenia się przed tymi zagrożeniami powinni stosować się do zasad bezpiecznego korzystania z sieci internet.
  • Przechowywanie danych osobowych - Administrator zapewnia, że dokonuje wszelkich starań, by przetwarzane dane osobowe wprowadzone dobrowolnie przez Użytkowników były bezpieczne, dostęp do nich był ograniczony i realizowany zgodnie z ich przeznaczeniem i celami przetwarzania. Administrator zapewnia także, że dokonuje wszelkich starań w celu zabezpieczenia posiadanych danych przed ich utratą, poprzez stosowanie odpowiednich zabezpieczeń fizycznych jak i organizacyjnych.

§5 Cele do których wykorzystywane są pliki Cookie

  • Usprawnienie i ułatwienie dostępu do Serwisu
  • Personalizacja Serwisu dla Użytkowników
  • Marketing, Remarketing w serwisach zewnętrznych
  • Usługi serwowania reklam
  • Prowadzenie statystyk (użytkowników, ilości odwiedzin, rodzajów urządzeń, łącze itp.)
  • Serwowanie usług multimedialnych
  • Świadczenie usług społecznościowych

§6 Cele przetwarzania danych osobowych

Dane osobowe dobrowolnie podane przez Użytkowników są przetwarzane w jednym z następujących celów:
  • Realizacji usług elektronicznych:
    • Usługi Newslettera (w tym przesyłania za zgodą treści reklamowych)
    • Usługi udostępniania informacji o treści umieszczonych w Serwisie w serwisach społecznościowych lub innych witrynach.
  • Komunikacji Administratora z Użytkownikami w sprawach związanych z Serwisem oraz ochrony danych
  • Zapewnienia prawnie uzasadnionego interesu Administratora
Dane o Użytkownikach gromadzone anonimowo i automatycznie są przetwarzane w jednym z następujących celów:
  • Prowadzenie statystyk
  • Remarketing
  • Serwowanie reklam dostosowanych do preferencji Użytkowników
  • Zapewnienia prawnie uzasadnionego interesu Administratora

§7 Pliki Cookies Serwisów zewnętrznych

Administrator w Serwisie wykorzystuje skrypty javascript i komponenty webowe partnerów, którzy mogą umieszczać własne pliki cookies na Urządzeniu Użytkownika. Pamiętaj, że w ustawieniach swojej przeglądarki możesz sam decydować o dozwolonych plikach cookies jakie mogą być używane przez poszczególne witryny internetowe. Poniżej znajduje się lista partnerów lub ich usług zaimplementowanych w Serwisie, mogących umieszczać pliki cookies:

Usługi świadczone przez podmioty trzecie są poza kontrolą Administratora. Podmioty te mogą w każdej chwili zmienić swoje warunki świadczenia usług, polityki prywatności, cel przetwarzania danych oraz sposów wykorzystywania plików cookie.

§8 Rodzaje gromadzonych danych

Serwis gromadzi dane o Użytkownikach. Cześć danych jest gromadzona automatycznie i anonimowo, a część danych to dane osobowe podane dobrowolnie przez Użytkowników w trakcie zapisywania się do poszczególnych usług oferowanych przez Serwis. Anonimowe dane gromadzone automatycznie:
  • Adres IP
  • Typ przeglądarki
  • Rozdzielczość ekranu
  • Przybliżona lokalizacja
  • Otwierane podstrony serwisu
  • Czas spędzony na odpowiedniej podstronie serwisu
  • Rodzaj systemu operacyjnego
  • Adres poprzedniej podstrony
  • Adres strony odsyłającej
  • Język przeglądarki
  • Prędkość łącza internetowego
  • Dostawca usług internetowych
  • Dane demograficzne (wiek, płeć)
Dane gromadzone podczas rejestracji:
  • Imię / nazwisko / pseudonim
  • Adres e-mail
  • Adres zamieszkania
  • Numer telefonu
  • Adres IP (zbierane automatycznie)
  • Numer NIP
  • Numer KRS
Dane gromadzone podczas zapisu do usługi Newsletter
  • Imię / nazwisko / pseudonim
  • Adres e-mail
  • Adres zamieszkania
  • Adres IP (zbierane automatycznie)
Część danych (bez danych identyfikujących) może być przechowywana w plikach cookies. Cześć danych (bez danych identyfikujących) może być przekazywana do dostawcy usług statystycznych.

§9 Dostęp do danych osobowych przez podmioty trzecie

Co do zasady jedynym odbiorcą danych osobowych podawanych przez Użytkowników jest Administrator. Dane gromadzone w ramach świadczonych usług nie są przekazywane ani odsprzedawane podmiotom trzecim. Dostęp do danych (najczęściej na podstawie Umowy powierzenia przetwarzania danych) mogą posiadać podmioty, odpowiedzialne za utrzymania infrastruktury i usług niezbędnych do prowadzenia serwisu tj.:
  • Firmy hostingowe, świadczące usługi hostingu lub usług pokrewnych dla Administratora
  • Firmy, za pośrednictwem których świadczona jest usługa Newslettera
Powierzenie przetwarzania danych osobowych - Newsletter Administrator w celu świadczenia usługi Newsletter, korzysta z usług podmiotu trzeciego - serwisu MailChimp, . Dane wprowadzone w formularzu zapisu do newslettera są przekazywane, przechowywane i przetwarzane w serwisie zewnętrznym tego usługodawcy. Informujemy, że wskazany partner może modyfikować wskazaną politykę prywatności bez zgody Administratora. Powierzenie przetwarzania danych osobowych - Usługi Hostingu, VPS lub Serwerów Dedykowanych Administrator w celu prowadzenia serwisu korzysta z usług zewnętrznego dostawcy hostingu, VPS lub Serwerów Dedykowanych - <arel="nofollow external"="" href="https://sohost.com/privacypolicy.php">Sohost Sp. z o.o.</arel="nofollow>. Wszelkie dane gromadzone i przetwarzane w serwisie są przechowywane i przetwarzane w infrastrukturze usługodawcy zlokalizowanej w Polsce. Istnieje możliwość dostępu do danych wskutek prac serwisowych realizowanych przez personel usługodawcy. Dostęp do tych danych reguluje umowa zawarta pomiędzy Administratorem a Usługodawcą.

§10 Sposób przetwarzania danych osobowych

Dane osobowe podane dobrowolnie przez Użytkowników:
  • Dane osobowe nie będą przekazywane poza Unię Europejską, chyba że zostały opublikowane na skutek indywidualnego działania Użytkownika (np. wprowadzenie komentarza lub wpisu), co sprawi, że dane będą dostępne dla każdej osoby odwiedzającej serwis.
  • Dane osobowe nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji (profilowania).
  • Dane osobowe nie będą odsprzedawane podmiotom trzecim.
Dane anonimowe (bez danych osobowych) gromadzone automatycznie:
  • Dane anonimiwe (bez danych osobowych) będą przekazywane poza Unię Europejską.
  • Dane anonimiwe (bez danych osobowych) mogą być wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji (profilowania). Profilowanie danych anonimowych (bez danych osobowych) nie wywołuje skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie nie wpływa na osobę, której dane podlegają automatycznemu podejmowaniu decyzji.
  • Dane anonimiwe (bez danych osobowych) nie będą odsprzedawane podmiotom trzecim.

§11 Podstawy prawne przetwarzania danych osobowych

Serwis gromadzi i przetwarza dane Użytkowników na podstawie:
  • Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)
    • art. 6 ust. 1 lit. a osoba, której dane dotyczą wyraziła zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów
    • art. 6 ust. 1 lit. b przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy
    • art. 6 ust. 1 lit. f przetwarzanie jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią
  • Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000)
  • Ustawa z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800)
  • Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994 Nr 24 poz. 83)

§12 Okres przetwarzania danych osobowych

Dane osobowe podane dobrowolnie przez Użytkowników: Co do zasady wskazane dane osobowe są przechowywane wyłącznie przez okres świadczenia Usługi w ramach Serwisu przez Administratora. Są one usuwane lub anonimizowane w okresie do 30 dni od chwili zakończenia świadczenia usług (np. usunięcie zarejestrowanego konta użytkownika, wypisanie z listy Newsletter, itp.) Wyjątek stanowi sytuacja, która wymaga zabezpieczenia prawnie uzasadnionych celów dalszego przetwarzania tych danych przez Administratora. W takiej sytuacji Administrator będzie przechowywał wskazane dane, od czasu żądania ich usunięcia przez Użytkownika, nie dłużej niż przez okres 3 lat w przypadku naruszenia lub podejrzenia naruszenia zapisów regulaminu serwisu przez Użytkownika Dane anonimowe (bez danych osobowych) gromadzone automatycznie: Anonimowe dane statystyczne, niestanowiące danych osobowych, są przechowywane przez Administratora w celu prowadzenia statystyk serwisu przez czas nieoznaczony

§13 Prawa Użytkowników związane z przetwarzaniem danych osobowych

Serwis gromadzi i przetwarza dane Użytkowników na podstawie:
  • Prawo dostępu do danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo uzyskania dostępu do swoich danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do Administratora
  • Prawo do sprostowania danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo żądania od Administratora niezwłocznego sprostowania danych osobowych, które są nieprawidłowe lub / oraz uzupełnienia niekompletnych danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do Administratora
  • Prawo do usunięcia danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo żądania od Administratora niezwłocznego usunięcia danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do AdministratoraW przypadku kont użytkowników, usunięcie danych polega na anonimizacji danych umożliwiających identyfikację Użytkownika. Administrator zastrzega sobie prawo wstrzymania realizacji żądania usunięcia danych w celu ochrony prawnie uzasadnionego interesu Administratora (np. w gdy Użytkownik dopuścił się naruszenia Regulaminu czy dane zostały pozyskane wskutek prowadzonej korespondencji). W przypadku usługi Newsletter, Użytkownik ma możliwość samodzielnego usunięcia swoich danych osobowych korzystając z odnośnika umieszczonego w każdej przesyłanej wiadomości e-mail.
  • Prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo ograniczenia przetwarzania danych osobowych w przypadkach wskazanych w art. 18 RODO, m.in. kwestionowania prawidłowość danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do Administratora
  • Prawo do przenoszenia danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo uzyskania od Administratora, danych osobowych dotyczących Użytkownika w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego, realizowane na żądanie złożone do Administratora
  • Prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jego danych osobowych w przypadkach określonych w art. 21 RODO, realizowane na żądanie złożone do Administratora
  • Prawo wniesienia skargi Użytkownikom przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych.

§14 Kontakt do Administratora

Z Administratorem można skontaktować się w jeden z poniższych sposobów
  • Adres pocztowy - Freight Forwarding Europe Sp. z o.o., Rynek 60, 50-116 Wrocław
  • Adres poczty elektronicznej - [email protected]
  • Połączenie telefoniczne - +48 668 277 553
  • Formularz kontaktowy - dostępny pod adresem: https://eurofracht.pl/kontakt/

§15 Wymagania Serwisu

  • Ograniczenie zapisu i dostępu do plików Cookie na Urządzeniu Użytkownika może spowodować nieprawidłowe działanie niektórych funkcji Serwisu.
  • Administrator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za nieprawidłowo działające funkcje Serwisu w przypadku gdy Użytkownik ograniczy w jakikolwiek sposób możliwość zapisywania i odczytu plików Cookie.

§16 Linki zewnętrzne

W Serwisie - artykułach, postach, wpisach czy komentarzach Użytkowników mogą znajdować się odnośniki do witryn zewnętrznych, z którymi Właściciel serwisu nie współpracuje. Linki te oraz strony lub pliki pod nimi wskazane mogą być niebezpieczne dla Twojego Urządzenia lub stanowić zagrożenie bezpieczeństwa Twoich danych. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zawartość znajdującą się poza Serwisem.

§17 Zmiany w Polityce Prywatności

  • Administrator zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany niniejszej Polityki Prywatności bez konieczności informowania o tym Użytkowników w zakresie stosowania i wykorzystywania danych anonimowych lub stosowania plików Cookie.
  • Administrator zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany niniejszej Polityki Prywatności w zakresie przetwarzania Danych Osobowych, o czym poinformuje Użytkowników posiadających konta użytkownika lub zapisanych do usługi newsletter, za pośrednictwem poczty elektronicznej w terminie do 7 dni od zmiany zapisów. Dalsze korzystanie z usług oznacza zapoznanie się i akceptację wprowadzonych zmian Polityki Prywatności. W przypadku w którym Użytkownik nie będzie się zgadzał z wprowadzonymi zmianami, ma obowiązek usunąć swoje konto z Serwisu lub wypisać się z usługi Newsletter.
  • Wprowadzone zmiany w Polityce Prywatności będą publikowane na tej podstronie Serwisu.
  • Wprowadzone zmiany wchodzą w życie z chwilą ich publikacji.
Save settings
Cookies settings