Usługi

Transport międzynarodowy

Usługi

Transport międzynarodowy - zleć transport ciężarowy, transport lekki, transport ekspresowy lub doładunek w Eurofracht!

Eurofracht to firma spedycyjna, która organizuje transport międzynarodowy i wewnątrzwspólnotowy towarów prawie w całej Europie. Wykonujemy transport palet, maszyn, materiałów budowlanych oraz wielu innych towarów.

Spis treści

 1. Czym jest transport międzynarodowy?
 2. Co to jest kabotaż?
 3. Czym są przerzuty w transporcie?
 4. Kto wykonuje transport międzynarodowy?
 5. Rodzaje pojazdów w transporcie międzynarodowym
 6. Ciężarowy transport międzynarodowy
 7. Ekspresowy transport międzynarodowy
 8. Transport paletowy międzynarodowy
 9. Transport międzynarodowy spedycja
 10. Spedycja międzynarodowa – czy warto?
 11. Dlaczego transport międzynarodowy jest ważny?
 12. Wyzwania w transporcie międzynarodowym
 13. Obsługiwane kraje
 14. Takimi pojazdami dysponujemy

Zapytaj o wycenę na transport międzynarodowy

Czym jest transport międzynarodowy?

Transport międzynarodowy lub wewnątrzwspólnotowy, to transport odbywający się pomiędzy dwoma państwami, z których jedno lub oba z nich, należą do Unii Europejskiej.

Co to jest transport wewnątrzwspólnotowy?

Transportem wewnątrzwspólnotowym, nazywamy przewóz ładunku, odbywający się na terytorium Unii Europejskiej. Usługi transportowe wykonywane np. z Polski do Niemiec, będą zatem transportem wewnątrzwspólnotowym.

Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną wycenę na transport międzynarodowy

transport międzynarodowy
transport międzynarodowy 2

Co to jest kabotaż?

Kabotaż to transport towarów, który rozpoczyna się i kończy w tym samym kraju. Zatem jeśli trasa przebiega na pewnym odcinku w obrębie jednego państwa, nazywamy to transportem kabotażowym. Przemieszczanie towarów na trasie Niemcy – Niemcy, będzie zatem przewozem kabotażowym. Aby lepiej zrozumieć czym jest kabotaż, zachęcamy do przeczytania tego artykułu.

Czym są przerzuty w transporcie?

Przerzutem nazywa się usługa przewozowa, w której załadunek towaru odbywa się np. na terytorium państwa członkowskiego A, a rozładunek na terytorium państwa członkowskiego B. Przerzutem jest zatem transport ładunku np. z Niemiec do Francji.

transport międzynarodowy 3
transport międzynarodowy 4

Sprawdź naszą ofertę dla Twojego ładunku

Kto wykonuje transport międzynarodowy?

Transport międzynarodowy to branża, którą chętnie zajmują się polscy przewoźnicy. W sektorze międzynarodowego transportu drogowego, Polacy wiodą prym.

Ma to wpływ na gospodarkę krajową, ponieważ to od transportu drogowego uzależnione jest nawet 50% polskiego PKB. W krajach Unii Europejskiej, transport międzynarodowy, również stanowi jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki.

Spedycja lub firma transportowa musi dostosować się do przepisów obowiązujących w danym kraju, aby wykonywać usługi bez ryzyka narażania się na kary finansowe spowodowane nieprawidłowościami w dokumentach, czy też tych ujawnionych podczas kontroli drogowej.

Jak w każdej branży, tak i w transporcie, ważne jest utrzymywanie dobrych relacji międzyludzkich, niezależnie od tego czy jesteśmy rodakami, czy reprezentujemy inne kultury, należy dbać o wzajemne relacje i z życzliwością działać we wspólnym celu.

transport międzynarodowy 6

Wypełnij formularz, a my wyślemy wycenę transportu nawet w kilka minut

Rodzaje pojazdów w transporcie międzynarodowym

Transport międzynarodowy wykonywany jest przez różne typy pojazdów. Niezależnie od tego jaki środek transportu posiada przewoźnik, najważniejsze jest, aby był to pojazd sprawny technicznie i wyposażony w materiały niezbędne do zabezpieczenia ładunku.

W transporcie międzynarodowym najczęściej możemy spotkać pojazdy ciężarowe z naczepą, przewożące ładunki o masie nawet 24 ton. Wykorzystuje się również samochody ciężarowe bez naczepy, nazywa solówkami, na które można załadować do 3 – 9 ton ładunku, w zależności od rodzaju pojazdu.

Najmniejszymi pojazdami wykorzystywanymi w transporcie międzynarodowym są samochody dostawcze, które mogą przewieźć 2 – 10 palet Euro i do około 1200 kg ładunku.

transport międzynarodowy 7

Ciężarowy transport międzynarodowy

Transport międzynarodowy pojazdami ciężarowymi to najpopularniejsza forma transportu międzynarodowego w Europie. Przewagą transportu ciężarowego jest możliwość przemieszczania dużych ilości towarów w stosunkowo krótkim czasie.

Ekspresowy transport międzynarodowy

Jeśli ładunek musi dotrzeć do miejsca docelowego jak najszybciej to możliwe – wybierz międzynarodowy transport ekspresowy. Taki transport realizuje nasza spedycja.

Transport ekspresowy, nazywany również „Express”, jest ważnym elementem transportu międzynarodowego, ponieważ zaspokaja on potrzeby klientów, którzy potrzebują szybkiego dostarczenia przesyłki z miejsca odbioru do miejsca docelowego. Transport taki może przebiegać między różnymi krajami lub na terytorium kraju.

W transporcie ekspresowym najważniejsze jest szybkie załadowanie towarów i dostarczenie ich bez zwłoki, zachowując przy tym należyte bezpieczeństwo podczas transportu.

Zapytaj o wycenę na transport międzynarodowy

transport międzynarodowy 10

Transport paletowy międzynarodowy

Przewieziemy Twoje palety w transporcie międzynarodowym. Za pomocą transportu międzynarodowego możesz zlecić transport palet do większości krajów Europy. Spedycja Eurofracht realizuje usługi transportowe w Polsce, Niemczech, Francji czy Holandii. Dbamy o najwyższą jakość usług. Skontaktuj się z nami i rozpocznij wysyłkę towarów.

Transport międzynarodowy spedycja

Jeśli potrzebujesz skorzystać z usług transportu międzynarodowego, dobrym wyborem będzie spedycja. Nasza spedycja Eurofracht oferuje organizację usługi transportowe na terenie Unii Europejskiej oraz w innych krajach europejskich. Spedycja pełni szereg funkcji w branży transportowej. Jedną z najważniejszych z nich jest dbanie o terminowe załadowanie i dostarczenie towarów dla swoich klientów.

transport międzynarodowy 11
transport międzynarodowy 14

Spedycja międzynarodowa - czy warto?

Spedycja w transporcie międzynarodowym jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdego klienta. Niezależnie od tego, czy ładunek trzeba przewieźć na terytorium kraju czy trasa przebiega poza granice Polski, warto skorzystać z usług spedycji, ponieważ to spedycja zapewni najbardziej elastyczne podejście do klienta oraz będzie w stanie zaproponować najbardziej konkurencyjną ofertę.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług spedycyjnych. Jeśli potrzebujesz wyceny – zadzwoń lub wypełnij formularz, a otrzymasz wycenę nawet w kilka minut.

Wypełnij formularz, a my wyślemy wycenę transportu nawet w kilka minut

Dlaczego transport międzynarodowy jest ważny?

Transport międzynarodowy, w sektorze transportu stanowi trzon gospodarek krajów europejskich. Pozwala na wymianę dóbr pomiędzy krajami Unii Europejskiej oraz państwami spoza Unii.

Politycy, zajmujący się gospodarką krajową i międzynarodową, doskonale wiedzą, że wymiana towarów i usług pomiędzy jednostkami z różnych krajów, prowadzi do wzrostu gospodarczego na wielu płaszczyznach, dlatego transport międzynarodowy to branża chętnie wspierana przez władze w niektórych miejscach na terytorium kraju, np. poprzez zmniejszanie podatku od środków transportu.

Transport międzynarodowy pomaga każdemu z nas w życiu codziennym, dając możliwość korzystania z wielu surowców i towarów, niezależnie od miejsca zamieszkania. W gospodarce funkcje transportu zaspokajają potrzeby społeczne jak i polityczne.

Transport tworzy miejsca pracy, zatrudniając kierowców, logistyków, pracowników biurowych na terytorium Unii Europejskiej, transportowi zawdzięczamy m.in. pełne półki produktów na sklepowych regałach, co obrazuje jak ważne funkcje gospodarcze pełni zarówno transport międzynarodowy jak i transport krajowy.

Transportem międzynarodowym nazywamy np. przewóz ładunku z kraju należącego do Unii Europejskiej do innego kraju, niebędącego państwem członkowskim, czyli np. transport z Francji do Szwajcarii.

transport międzynarodowy 12
transport międzynarodowy 13

Wyzwania w transporcie międzynarodowym

 • Zarządzanie ryzykiem – Transport międzynarodowy wiąże się z różnymi rodzajami ryzyka, takimi jak ryzyko związane z kradzieżą towaru, katastrofami naturalnymi, czy ryzyko związane z przestojami w transporcie.
 • Przepisy celne i regulacyjne – liczne przepisy celne i i regulacyjne, które mogą być różne w różnych krajach i mogą prowadzić do opóźnień i dodatkowych kosztów.
 • Zmienne koszty – Ceny paliw, cła celne, opłaty za przejazd przez mosty i tunele, czy opłaty za przejazd przez różne państwa – to tylko niektóre z czynników, które mogą wpływać na koszty transportu międzynarodowego.
 • Bezpieczeństwo transportu – dodatkowe ryzyka bezpieczeństwa wynikające z przemieszczania się przez różne kraje i różne strefy bezpieczeństwa.
 • Bariery językowe i kulturowe – międzynarodowy przewóz towarów oznacza pracę z firmami i przewoźnikami z różnych krajów, co może prowadzić do trudności związanych z komunikacją i zrozumieniem obcych kultur.
 • Zmienne warunki drogowe – przejazd przez różne kraje i różne warunki drogowe, może prowadzić do dodatkowych trudności i ryzyk.
 • Ograniczenia dotyczące czasu przejazdu – Na terytorium kraju mogą występować ograniczenia dotyczące czasu przejazdu, które trzeba brać pod uwagę planując trasę transportu międzynarodowego.
 • Trudności logistyczne – Planowanie trasy i koordynowanie transportu międzynarodowego wiąże się z wieloma trudnościami logistycznymi, takimi jak zapewnienie odpowiednich pojazdów, załadunku i rozładunku towarów.

Zapytaj o wycenę na transport międzynarodowy

transport międzynarodowy 16

Obsługiwane kraje

Oferujemy usługi transportu w następujących krajach: Anglia, Austria, Belgia, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Węgry, Włochy.

transport międzynarodowy 17
transport międzynarodowy 18

Takimi pojazdami dysponujemy

Mamy w ofercie różne typy pojazdów, odpowiadające różnym potrzebom naszych klientów. Możesz samodzielnie wybrać odpowiedni pojazd dla Twojego ładunku lub jeśli nie wiesz, który samochód najlepiej spełni Twoje wymagania, nasz pracownik pomoże Ci i dobierze właściwy pojazd. 

transport ekspresowy

Bus - Van

Wymiary przestrzeni ładunkowej:
Długość: 420 - 480 cm
Szerokość: 220 - 245 cm
Wysokość: 200 - 250 cm
Pojemność: 8 - 10 EPAL
Ładowność: 1100 kg

transport samochodami ciężarowymi solówki

Solówka

Wymiary przestrzeni ładunkowej:
Długość: 600 - 820 cm
Szerokość: 245 cm
Wysokość: 220 - 270 cm
Pojemność: 14 - 20 EPAL
Ładowność: 2500 - 9000 kg

Ciężarówka z naczepą

Wymiary przestrzeni ładunkowej:
Długość: 1360 cm
Szerokość: 245 cm
Wysokość: 270 -300 cm
Pojemność: 34 EPAL
Ładowność: 24000 kg

Pytania i odpowiedzi

Czy Eurofracht oferuje wynajem pojazdów?

 • Nie, Eurofracht pomaga w organizacji transportu międzynarodowego, ale nie wynajmuje pojazdów.

Czy Eurofracht świadczy usługi transportowe pasażerów?

 • Nie, zajmujemy się wyłącznie transportem międzynarodowym towarów.
transport międzynarodowy 19
transport międzynarodowy 20

Wypełnij formularz, a my wyślemy wycenę transportu nawet w kilka minut

Sprawdź nasze pozostałe usługi:

img

Transport lekki

Usługa do realizacji przewozu ładunków, które nie przekraczają wagi 1100 kg i zajmują do 4,4 LDM.

img

Transport ekspresowy

Pilne przesyłki dostarczamy ekspresowo! Usługa dostępna w całej Polsce i Europie.

img

Transport całopojazdowy (FTL)

Pełna gama samochodów ciężarowych, do realizacji zadań wagi ciężkiej.

img

Doładunki (LTL)

Oszczędność miejsca i pieniędzy. Doładunek to idealna opcja, gdy nie ma pośpiechu.